Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Kas var saņemt mirušā pensiju

J
jautā:
09. jūlijā, 2020
Iveta

Labdien! Tantei civillaulībā nomira vīrs, un pastā palika neizņemta pensija. Vai iespējams to dabūt?

A
atbild:
20. jūlijā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likuma “Par valsts pensijām” 37. pants nosaka gan apbedīšanas pabalsta izmaksāšanas noteikumus, gan personas, kuras ir tiesīgas saņemt neizmaksāto pensiju.

Izmaksai aprēķinātās pensijas summas, kas nav izmaksātas līdz pensionāra nāvei, ir tiesības saņemt pensijas saņēmēja laulātajam, pirmās un otrās pakāpes radiniekiem, bet citai personai – uz mantojuma apliecības vai tiesas nolēmuma pamata.

Pensijas saņēmēja nāves gadījumā viņa ģimenei vai personai, kas uzņēmusies apbedīšanu, izmaksā apbedīšanas pabalstu divu mēnešu pensijas apmērā.