TĒMA: Mājoklis

Vai var pretendēt uz mājokļa iegādes grantu, ja ir hipotekārais kredīts

J
jautā:
03. jūlijā, 2020
Anta

Labdien! Esam daudzbērnu ģimene. Apmēram pirms 13 gadiem mājokļa iegādei paņēmām hipotekāro kredītu, vēl kredīts jāsedz 17 gadus. Vai mūsu ģimenei arī ir iespēja pieteikties valsts subsīdijai “Balsts”?

A
atbild:
08. jūlijā, 2020
AS "Attīstības finanšu institūcija Altum"
Sandra Eglīte, sabiedrisko attiecību speciāliste

Ministru kabineta noteikumu Nr. 95 “Noteikumi par valsts palīdzību dzīvojamās telpas iegādei vai būvniecībai” grozījumi par “Balsts” subsīdiju stājās spēkā šī gada 1. jūlijā. Šobrīd “Altum” sadarbībā ar bankām izstrādā “Balsts” ieviešanas kārtību. Noteikumi paredz, ka “Balsts” subsīdijai varēs pieteikties vienlaicīgi ar aizņēmēja pieteikumu bankas hipotekārajam kredītam – tuvāko nedēļu laikā būs informācija par pieteikšanās nosacījumiem. Ministru kabinets noteikumos nav paredzējis subsīdijas piemērošanu iepriekš piešķirtiem un izmaksātiem hipotekārajiem aizdevumiem, tādējādi, ja darījums jau ir noticis, subsīdiju piešķirt nav iespējams.