TĒMA: Nodokļi

Lai bizness būtu legāls, jāreģistrē saimnieciskā darbība un jāmaksā nodokļi

J
jautā:
03. jūlijā, 2020
Ilja

Labdien! Es vēlos iepirkt drēbes par lētāko cenu (ar PVN) un pārdot tās dārgāk interneta veikalā. Kas man būtu jāizdara, lai viss būtu legāli (izņemot struktūrvienības un pamatdarbības NACE koda pievienošanu)?

A
atbild:
31. jūlijā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Lai bizness būtu legāls, jāreģistrē saimnieciskā darbība un jāizvēlas nodokļu režīms. No tā atkarīga grāmatvedības kārtošana, ieņēmumu, izdevumu un ienākumu noteikšana, attiecīgo nodokļu deklarāciju iesniegšanas termiņi un nodokļu nomaksas termiņi.

Sākot saimniecisko darbību, pamatinformāciju par nodokļu piemērošanu un grāmatvedības jautājumiem var uzzināt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) tīmekļa vietnē publicētajos informatīvajos un metodiskajos materiālos saimnieciskās darbības veicējiem. Informācija ir gan par grāmatvedības organizēšanu saimnieciskās darbības veicējiem, gan nodokļu maksājumiem, kā arī par saistošajiem normatīvajiem aktiem.

Sava biznesa sācējiem VID ir arī informatīvā kopa Pirmie soļi topošajiem uzņēmējiem.