Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai var pretendēt uz grantu mājokļa iegādei

J
jautā:
01. jūlijā, 2020
Māra

01.07.2020. stājās spēkā grozījumi Ministru kabineta 2018. gada 20. februāra noteikumos Nr. 95 “Noteikumi par valsts palīdzību dzīvojamās telpas iegādei vai būvniecībai”. Vai vīrs var pretendēt uz 8000 eiro atbalstu (goda ģimene) mājokļa iegādei, ja sievai ir īpašums, kurš iegādāts pirms laulības?

A
atbild:
03. jūlijā, 2020
AS "Attīstības finanšu institūcija Altum"
Sandra Eglīte, sabiedrisko attiecību speciāliste

Programmas “Balsts” subsīdija tiek piešķirta personai, kas ir bankas aizdevuma ņēmējs, un šai personai jāatbilst programmas kritērijiem. Attiecīgi minētajā gadījumā sievas īpašuma esamība neliedz vīram pretendēt uz programmas atbalstu, ja viņš atbilst visiem pārējiem Ministru kabineta noteikumos paredzētajiem kritērijiem.