Uzturlīdzekļu piedziņa

J
jautā:
15. jūnijā, 2020
Olegs

Kāpēc kopējais uzturlīdzekļu nemaksātāju parāds valstij pārsniedz 320 miljonus eiro un turpina pieaugt?

A
atbild:
30. jūnijā, 2020

Tiesisko regulējumu uzturlīdzekļu jomā nosaka Uzturlīdzekļu garantiju fonda likums, Ministru kabineta 2013. gada 15. janvāra noteikumi Nr. 37 “Noteikumi par minimālo uzturlīdzekļu apmēru bērnam”, Ministru kabineta 2019. gada 10. decembra noteikumi Nr. 616 “Noteikumi par uzturlīdzekļu apmēru, ko izmaksā no Uzturlīdzekļu garantiju fonda”, Ministru kabineta 2017. gada 28. marta noteikumi Nr. 185 “Noteikumi par uzturlīdzekļu izmaksu”, Ministru kabineta 2017. gada 24. janvāra noteikumi Nr. 48 “Noteikumi par Uzturlīdzekļu garantiju fonda iesniedzēju un parādnieku reģistru” un citi normatīvie akti.

Uzturlīdzekļu parāda pieaugums visdrīzāk skaidrojams ar parādu atgūšanas neiespējamību vai grūtībām. Līdz ar to šādā situācijā būtu nepieciešams mainīt tiesisko regulējumu attiecībā uz parādniekiem un tiem piemērojamiem ierobežojumiem, taču šāds jautājums ir likumdevēja izšķiršanās jautājums, kas uzdodams Saeimas deputātiem. Ikviens vēlētājs var vērsties pie ikviena deputāta, piemēram, nosūtot vēstuli uz e-pasta adresi vards.uzvards@saeima.lv.