Brīvprātīga paternitātes atzīšana

J
jautā:
20. maijā, 2020
Laura

Labdien! Vīram no iepriekšējām attiecībām ir bērns, kuram tagad ir 4 gadi. Bērna dzimšanas apliecībā viņš nav reģistrēts kā tēvs. Uzturlīdzekļus maksā katru mēnesi. Ko viņam darīt, lai panāktu, ka bērna māte ieraksta viņu dzimšanas apliecībā kā tēvu?

A
atbild:
02. jūnijā, 2020

Labdien!

Civilstāvokļa aktu reģistrācijas likuma 34. panta otrās daļas 2. punkts nosaka: “Ziņas par bērna tēvu ieraksta, pamatojoties uz vienu no šādiem dokumentiem: 2) paternitātes atzīšanas iesniegumu, ja bērna tēvs un māte nav noslēguši savstarpēju laulību, bet dzimtsarakstu nodaļā ir iesnieguši kopīgu paternitātes atzīšanas iesniegumu”.

Lai bērna tēvs tiktu reģistrēts bērna dzimšanas apliecībā, abiem bērna vecākiem ir jādodas uz tuvāko dzimtsarakstu nodaļu, kur ir jāiesniedz kopīgs iesniegums par paternitātes atzīšanu.

Pakalpojums ir bez maksas.

Jaunu dzimšanas apliecību ar bērna tēva datiem sagatavo un izsniedz uzreiz.