Lasīšanai: 1 minūte

Vai vecāku pabalsta saņēmēja var gūt ienākumus kā pašnodarbinātā

J
jautā:
15. maijā, 2020
Alise

Vēlos sākt uzņēmējdarbību un reģistrēties kā pašnodarbināta persona, bet šobrīd atrodos bērna kopšanas atvaļinājumā un saņemu no valsts pabalstu. Vai šajā laika periodā varu reģistrēties šādai uzņēmējdarbības formai? Zvanīju uz konsultatīvo tālruni, un man teica, ka šajā laika periodā kā pašnodarbinātā varu saņemt 430 EUR un maksāt 5% nodokli, nemainot pabalsta apmēru uz 30%.

A
atbild:
20. maijā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Reģistrējoties kā pašnodarbinātai personai Valsts ieņēmumu dienestā un no saimnieciskās darbības saņemot ienākumu līdz 430 eiro mēnesī, ir jāveic valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) 5% apmērā pensiju apdrošināšanai. Tādā gadījumā vecāku pabalsta apmērs netiek samazināts.

Ja ienākums mēnesī pārsniedz 430 eiro, jāmaksā pašnodarbinātā iemaksu pilnā likme – 32,15% (tad vecāku pabalstu izmaksā 30% no piešķirtā).