Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Žoga uzstādīšana jāsaskaņo ar kaimiņu

J
jautā:
01. maijā, 2020
Saiva

Es zinu, ka par žoga izbūvi jau ir uzdoti jautājumi un sniegtas atbildes, bet man ir viena nianse. Vai tad, ja es lieku žogu uz savas zemes 10 cm attālumā no kopējās robežas, arī ir vajadzīgs saskaņojums ar kaimiņu? Vai es varu likt tādu žogu, kādu gribu, piemēram, no dzelzsbetona plāksnēm?

A
atbild:
07. maijā, 2020
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Indra Dogādova, zvērināta advokāte

Ja īpašumi robežojas, ir nepieciešama kaimiņa un vietējās pašvaldības atļauja neatkarīgi no tā, cik centimetru no robežas uzstādīsiet žogu. Detalizētāku žogu specifikāciju nosaka vietējās pašvaldības saistošajos noteikumos par teritorijas apbūvi. Katrā ziņā, pirms būvējat žogu, es ieteiktu Jums sazināties ar vietējās pašvaldības būvvaldi.