Lasīšanai: 1 minūte

Nevar pārdot to, kas nepieder

J
jautā:
16. aprīlī, 2020
Anna

Labdien! Vai īrnieks (kurš dzīvo pašvaldības dzīvoklī) ir tiesīgs pārdot īres tiesības citai personai?

A
atbild:
20. aprīlī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Īpašniekam, kas šajā gadījumā ir pašvaldība, attiecībā uz dzīvokļa īpašumu ir pilnīgas varas tiesības – to nosaka Dzīvokļa īpašuma likuma 9. pants. Pašvaldība ir tiesīga izmantot to pēc sava ieskata, arī pārdot un nodot lietošanā citām personām.

Īrniekam ir tikai tiesības iemitināt dzīvojamā telpā ģimenes locekļus un citas personas, kas uzskaitītas likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 9. pantā.

Personas, kas patvarīgi – bez dzīvojamās telpas īres līguma noslēgšanas – aizņēmušas dzīvojamās telpas, izliek tiesas ceļā bez citas dzīvojamās telpas ierādīšanas, piedzenot visus zaudējumus, kas saistīti ar telpu nelikumīgu aizņemšanu un izlikšanu no tām.