Lasīšanai: 1 minūte

Mantojuma saņemšana

J
jautā:
15. aprīlī, 2020
Santosa

Dzīvoklis ir privatizēts un pieder trim cilvēkiem – mātei, tēvam un dēlam. Tēvs nomira, mātei 81 gads. Kas jādara dēlam, lai pārņemtu mantojumā tēva daļu? Paldies!

A
atbild:
08. jūnijā, 2020
Latvijas notārs
Iluta Sauliete, zvērināta notāre

Lai saņemtu mantojumu, kas dēlam pienākas no tēva, dēlam jāuzsāk mirušā tēva mantojuma lieta, vēršoties pie tuvākā notāra. Uz mirušā mantojumu var pretendēt arī mirušā laulātā, citi bērni, kā arī pirms mantojuma atstājēja mirušo bērnu bērni, ja tādi ir, neatkarīgi no tā, vai viņi ir bijuši konkrētā dzīvokļa kopīpašnieki.