Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai Latvijā reģistrētam pašnodarbinātajam jāveic iemaksas

J
jautā:
14. aprīlī, 2020
Līga

Vai VID reģistrētam pašnodarbinātajam, kas ir ārzemju pilsonis (Izraēlas), ir jāmaksā valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas pensiju apdrošināšanai 5% apmērā? Persona uzturas Latvijā kā students un pēc studiju beigšanas plāno atgriezties Izraēlā.

A
atbild:
30. aprīlī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pašnodarbinātais ir fiziskā persona, kuras pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijas Republikā un kura reģistrējusies kā saimnieciskajā darbībā gūtā ienākuma nodokļa maksātāja.

Saskaņā ar likumu “Par valsts sociālo apdrošināšanu” 23.2 pantu pašnodarbinātie obligātās iemaksas pensiju apdrošināšanai veic piecu procentu apmērā, ja ienākums mēnesī nesasniedz Latvijā noteiktās minimalās algas (430 eiro) apmēru.

Jūs esat saimnieciskās darbības veicējs, tātad lietojiet VID EDS. Tajā, precizējot savu uzturēšanās statusu, varat noskaidrot nodokļu maksāšanas pienākumus, izmantojot saziņai norādi “Sarakste ar VID”.