Lasīšanai: 1 minūte

Ja tiek gūts ienākums, pārdodot savu auto, bezdarbnieka statusu nezaudē

J
jautā:
09. aprīlī, 2020
Montate

Labdien! Man ir piešķirts bezdarbnieka statuss, un es saņemu bezdarbnieka pabalstu. Ja šajā laikā pārdodu auto, vai varu zaudēt bezdarbnieka pabalstu?

A
atbild:
15. aprīlī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bezdarbnieka pabalsta saņemšanas laikā ir ierobežojumi saņemt ienākumus, no kuriem jāveic valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, tas ir, ja bezdarbnieks klūst par darba ņēmēju vai pašnodarbināto.

Tas, ka gūti ienākumi, pārdodot savu automašīnu, neietekmē tiesības uz bezdarbnieka pabalstu.