Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Par nestrādājošiem vecākiem, kuri saņem pensiju, nodokļa atvieglojuma nav

J
jautā:
13. martā, 2020
Artjoms

Labdien! Mans tēvs ir 2. grupas invalīds (mēģinām iegūt pirmo grupu). Ja es ielikšu pie saviem nodokļu atvieglojumiem viņu kā apgādājamo personu, vai tas varētu ietekmēt viņa invaliditātes pensiju un jebkādus citus pabalstus (piemēram, īpašas kopšanas pabalstu 213 eiro apmērā)?

A
atbild:
13. martā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja tēvs saņem invaliditātes pensiju, Jūs savā algas nodokļa grāmatiņā viņu nevarat iekļaut kā apgādājamo iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojuma piemērošanai. Nodokļa atvieglojums ir piemērojams par nestrādājošiem vecākiem, ja viņiem ir noteikta invaliditāte un viņi nesaņem pensiju.

Varat deklarēt tēva izdevumus par ārstnieciskajiem pakalpojumiem, lai atgūtu pārmaksāto nodokli par attaisnotajiem izdevumiem. Tas neietekmēs invaliditātes pensijas apmēru un pabalstus.