Lasīšanai: 1 minūte

Vai var pārtraukt mācības arodvidusskolā bez vecāku piekrišanas

J
jautā:
10. martā, 2020
Kārlis

Labdien! Man radās jautājums par bērna (16 gadus veca) lēmumu pārtraukt mācības arodvidusskolā. Bērns var iestāties skolā bez vecāku ziņas, bet izņemt dokumentus (tas ir, pārtraukt mācības) bez vecāku piekrišanas skola neļauj. Vai tas ir likumīgi? Iestāties var, bet izstāties ne.

A
atbild:
09. aprīlī, 2020
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Lai nepilngadīga persona iestātos arodvidusskolā vai profesionālās izglītības iestādē, iesniegumā jānorāda informācija par šīs personas vecākiem/aizbildņiem, kā arī uz iesnieguma nepieciešams vecāka/aizbildņa paraksts. Atskaitīšana no profesionālās izglītības iestādes notiek saskaņā ar iestādes apstiprināto kārtību, kas gadījumā, ja tiek atskaitīta nepilngadīgā persona, paredz vecāku informēšanu un piekrišanas saņemšanu (atbilstoši Civillikuma 177.  pantā noteiktajam līdz pilngadības sasniegšanai bērns ir vecāku aizgādībā). Sasniedzot pilngadību, šāda informēšana nav nepieciešama.