TĒMA: Reģistri

Informācijas sniegšana valsts reģistriem – darba devēja kompetence

J
jautā:
05. martā, 2020
Dace

Labdien! Esmu parakstījusi darba tiesisko attiecību pārtraukšanas līgumu. No darba mani atbrīvoja ar 29.02.2020., bet es kļūdaini uzrakstīju, ka esmu atbrīvota no 03.02.2020. Darba devējs ir parakstījis dokumentu ar šo datumu. Vai tas var radīt kādas problēmas?

A
atbild:
20. martā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Informāciju par darba tiesisko attiecību pārtraukšanas laiku valsts reģistriem – VID EDS un VSAA sistēmām – sniedz darba devējs. Atbilstoši šai informācijai tiek pieņemti turpmākie lēmumi, piemēram, par bezdarbnieka statusa piešķiršanu un pabalsta izmaksu, ja vēršaties NVA.

Ja darba devējs valsts reģistros ir kļūdaini norādījis faktisko darba attiecību izbeigšanas laiku, informāciju var precizēt. Darba devējam ir jāvēršas VID.

Jums kā nodokļu maksātājam var ieteikt VID EDS sistēmā pārliecināties, kādu informāciju darba devējs sniedzis par darba tiesisko attiecību pārtraukšanu, un vajadzības gadījumā vērsties pie darba devēja ar iesniegumu, kurā lūgts informāciju labot.