Lasīšanai: 1 minūte

Pieteikšanās uz denacionalizētu īpašumu

J
jautā:
05. februārī, 2020
Inese

Labdien! Uz vienu denacionalizēto īpašumu bija pieteikušies trīs cilvēki, bet viens no tiem ir miris pirms vairākiem gadiem un neviens cits nav pieteicies uz mirušās daļu. Vai pārējie divi var ierakstīt zemesgrāmatā divas trešdaļas no īpašuma (tikai zemi, jo uz māju, kas jau ir gandrīz sabrukusi, bija pieteikusies mirusī)?

A
atbild:
05. martā, 2020
Latvijas notārs
Jānis Skrastiņš, priekšsēdētājs, zvērināts notārs

Nav saprotams, vai denacionalizācija ir notikusi, bet, ja ir, tad cik personām – trim vai divām – bija atjaunotas īpašuma tiesības, kā arī vai tās ir ierakstītas zemesgrāmatā. Līdz ar to uz šo jautājumu nav iespējams sniegt pilnvērtīgu atbildi.