Svētku dienas atvaļinājuma laikā. Ko tas nozīmē?

J
jautā:
15. janvārī, 2020
Santa

Labdien! Ja mans atvaļinājums bija no 23.12.2019. līdz 10.01.2020., cik kalendāra dienu un cik darba dienu tika noņemtas no mana uzkrājuma? Atvaļinājums bija plānots no 23.12.2019. līdz 05.01.2020. (2 nedēļas).
Vai pareizi saprotu, ka pārcelto svētku dienu dēļ no mana uzkrājuma būtu jābūt noņemtām 2 kalendāra nedēļām, 5 darba dienām?

A
atbild:
21. janvārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Saskaņā ar Darba likuma normām atvaļinājumu piešķir kalendāra nedēļās, bet apmaksā dienas, kad normālā kārtā darbiniekam būtu bijis jāstrādā. Atvaļinājumu skaitīt darba dienās nav korekti.

Ja atvaļinājuma laikā iekrīt svētku dienas, atvaļinājumu par svētku dienu skaitu pagarina. Tas nozīmē, ka svētku dienas netiek skaitītas piešķirtajās atvaļinājuma dienās, šo dienu dēļ veidojas atvaļinājuma pagarinājums.

Vienlaikus kopējais ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma periods – četras kalendāra nedēļas katram darbiniekam – nemainās.

Jautājumā norādītā informācija liecina, ka Jums ir piešķirts divu kalendāra nedēļu ilgs kārtējais atvaļinājums, sākot ar 23. decembri. Tā kā šajā laikā iekrita piecas svētku dienas, Jūsu atvaļinājums par piecām dienām tika pagarināts. Darba devējs rīkojumā norādīja, ka atvaļinājuma ilgums Jums ir 23.12.2019.–10.01.2020. Proti, pēdējā atvaļinājuma diena ir 10. janvāris.

Vairāk par šo tēmu lasiet skaidrojumā “Tavas tiesības uz atvaļinājumu. Zini kā tās izmantot”.