Ja nav iespējas klātienē pagarināt īres līgumu

J
jautā:
14. janvārī, 2020
Dace

Vai mani var izlikt no pašvaldības dzīvokļa, ja esmu tur ir deklarējusies? Vienīgi pašreiz nevaru parakstīt jauno īres līgumu, jo esmu izbraukusi no valsts. Dzīvoklis nav privatizēts. Varbūt kāds var parakstīt līgumu manā vietā.

A
atbild:
17. janvārī, 2020

Saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 37. pantu, ja īrnieks, viņa ģimenes locekļi vai citas personas ir pagaidu prombūtnē, tām ir tiesības uz dzīvojamās telpas īres attiecību saglabāšanu, ja tās izpilda visus pienākumus saskaņā ar šīs dzīvojamās telpas īres līgumu. Ja dzīvojamās telpas īres līgums noslēgts uz noteiktu laiku, līguma termiņam izbeidzoties, īrnieka pienākums ir atbrīvot dzīvojamo telpu, izņemot gadījumu, kad līgumā ietverta saistība, kas paredz īrnieka tiesības prasīt līguma pagarināšanu (likuma 6. pants).

Kāds cits parakstīt līgumu Jūsu vietā var tikai tad, ja Jūs esat pilnvarojis kādu citu personu slēgt minēto līgumu Jūsu vārdā (ir izdota attiecīga pilnvara).