Kāda izglītība nepieciešama, lai pirmsskolā varētu pasniegt sportu un mūziku

J
jautā:
13. janvārī, 2020
Iveta

Kāda izglītība ir nepieciešama pirmsskolas sporta skolotājai un pirmsskolas mūzikas skolotājai?

A
atbild:
07. maijā, 2020
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Lai varētu strādāt par pirmsskolas izglītības sporta vai mūzikas skolotāju:

1)    jāuzsāk studijas pirmsskolas vai sākumskolas skolotāja kvalifikācijas ieguvei

vai

2)    jābūt iegūtai augstākajai pedagoģiskajai izglītībai un pirmsskolas skolotāja kvalifikācijai,

vai

3)    jābūt iegūtai augstākajai pedagoģiskajai izglītībai un sākumizglītības skolotāja kvalifikācijai,

vai

4)    jābūt iegūtai augstākajai izglītībai pedagoģijā un apgūtai profesionālās kompetences pilnveides programmai pirmsskolas saturā un didaktikā (jābūt iegūtām tiesībām īstenot pirmsskolas izglītības programmu / strādāt pirmsskolā),

vai

5)    jābūt iegūtam maģistra vai doktora grādam izglītībā vai pedagoģijā (tā iegūšanai izstrādātajam zinātniskajam darbam jābūt saistītam ar pirmsskolas izglītības saturu un didaktiku),

vai

6)    jābūt iegūtai pedagoģiskajai izglītībai un sporta (mūzikas) skolotāja kvalifikācijai.