Lasīšanai: 1 minūte

Mazkapitāla SIA un SIA juridiskais statuss neatšķiras

J
jautā:
11. janvārī, 2020
Sana

Labdien! Vēlos atvērt SIA, taču nevaru izvēlēties sev piemēroto: mazakapitāla SIA vai SIA. Kuru izvēlēties, ja uzņēmumā būšu es viena kā īpašniece un 9 darbinieki? Vai, izvēloties mazkapitāla SIA, es varu uzsākt darbību ar 10 cilvēkiem un vēlāk, iemaksājot 2800 eiro,  atvērt parasto SIA un nodarbināt vairākus? Paldies!

A
atbild:
22. janvārī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Juridiskajā statusā nav atšķirības starp mazkapitāla SIA un tādu sabiedrību ar ierobežotu atbildību, kuras pamatkapitāls ir ne mazāks par Komerclikuma 185. pantā noteikto (vismaz 2800 eiro).

Uzņēmumu reģistra mājaslapā ir informācija par mazkapitāla SIA pamatkapitāla palielināšanu, kā arī pārskatāmi salīdzināti nosacījumi dažādām uzņēmējdarbības formām: “Salīdzini komercdarbību veidus”.