TĒMA: Nodokļi

Preču ievešana no trešajām valstīm

J
jautā:
11. janvārī, 2020
Arturs

Labdien! Vai no Baltkrievijas drīkst ievest lietotas motocikla rezerves daļas? Vai ir jāmaksā kāds nodoklis, un kādiem dokumentiem ir jābūt līdzi, ja tās ir pirktas no privātpersonas: pirkšanas un pārdošanas līgumam? Varbūt var ievest norakstītu veselu motociklu rezerves daļām? Kādiem dokumentiem tad jābūt, un cik liels procents jāmaksā no summas?

A
atbild:
17. janvārī, 2020

Privātpersona savām personīgajām vajadzībām no trešajām valstīm var ievest preces, kuru vērtība nepārsniedz 300 eiro. Pārvietojot preces pāri valsts robežai, Jums (robežšķērsošanas brīdī) muitas darbiniekiem ir jāspēj pierādīt pārvietojamo preču vērtību. Kā pierādījums to vērtībai ir iegādes (apmaksas) dokumenti.

Ja preču vērtība nepārsniedz minēto summu, privātpersonas ir atbrīvotas no jebkādu nodokļu un nodevu samaksas.

Plašāk par privātpersonu tiesībām un pienākumiem, pārvietojot preces pāri Latvijas Republikas valsts robežai, lasiet LV portāla rakstā “Preču pārvietošanas ierobežojumi un aizliegumi muitā (I)” un “Preču pārvietošanas ierobežojumi Eiropas Savienībā (II)”.