Lasīšanai: 1 minūte

Kāds ir pieļaujamais trokšņa līmenis dzīvojamās telpās

J
jautā:
10. janvārī, 2020
Irisa

Kāds ir pieļaujamais trenažiera troksnis no augšstāva kaimiņu dzīvokļa?

A
atbild:
16. janvārī, 2020

Pieļaujamo trokšņa līmeni dzīvojamās telpās (dažādos diennakts laikos) reglamentē Ministru kabineta 2014. gada 7. janvāra noteikumu Nr. 16 “Trokšņa novērtēšanas un pārvaldības kārtība” 4. pielikums.

Nr.
p.k.

Telpas lietošanas funkcija

Trokšņa robežlielumi telpās1

LAeq,T (dBA)
dienā no plkst. 7.00
 līdz 19.00
(LAeq, 07−19)

LAeq,T (dBA)
vakarā no plkst. 19.00
līdz 23.00
(LAeq, 19−23)

LAeq,T (dBA)
naktī no plkst. 23.00
līdz 7.00
(LAeq, 23−07)

3.

Dzīvojamās telpas un guļamtelpas (arī bērnu iestādēs un sociālās aprūpes iestādēs)2

Plašāk par trokšņu veidiem un to ietekmi lasiet LV portāla rakstā “Troksnis traucē naktsmieru? Ko darīt?”.