E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 19017
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1
1
1

Piespiedu izpildes process

J
jautā:
08. janvārī, 2020
Nils

Labdien! Ko man darīt šādā lietā? 2007. gadā, kad bija kredītu bums, es paņēmu kredītu “Bigbankā”. Maksāju, kamēr bija, ko maksāt, bet tad, pēc 12 gadiem, man atnāk no zvērināta tiesu izpildītāja vēstule, ka esmu tik un tik parādā. Ka jau kopš 2008. gada ir reģistrēta lieta pie viņiem. No viņiem nekādas vēstules nebiju saņēmis.

A
atbild:
14. janvārī, 2020

Ja lieta ir nonākusi pie tiesu izpildītāja, tad tiesu izpildītājs piemēro piespiedu izpildes līdzekļus, kas ir norādīti Civilprocesa likuma 557. pantā, un tie ir: piedziņas vēršana uz kustamo un nekustamo mantu, naudas līdzekļiem kredītiestadēs, darba samaksu un tai pielīdzinātajiem maksājumiem.

Parādnieka pienākumi un tiesības ir noteiktas Civilprocesa likuma 552. pantā:

(1) Parādnieks pēc uzaicinājuma ierodas pie tiesu izpildītāja un sniedz paskaidrojumus par savu mantisko stāvokli un darbavietu, vienlaikus informējot par summām, uz kurām nevar vērst piedziņu (596. pants).

(2) Parādnieks paziņo tiesu izpildītājam par darbavietas vai deklarētās dzīvesvietas, deklarācijā norādītās papildu adreses vai dzīvesvietas maiņu nolēmuma izpildes laikā, kā arī par papildu ienākumu avotiem.

(3) Ja parādnieks pēc uzaicinājuma neierodas pie tiesu izpildītāja, atsakās dot paskaidrojumus vai nesniedz likumā noteiktās ziņas, tiesu izpildītājs var griezties tiesā, lai tā izlemtu jautājumu par šīs personas atbildību. Tiesa var pieņemt lēmumu par parādnieka atvešanu piespiedu kārtā, kā arī uzlikt viņam naudas sodu: fiziskajai personai līdz 80 eiro, bet amatpersonai – līdz 360 eiro. Par tiesas lēmumu var iesniegt blakussūdzību.

(4) Ja tiek konstatēts, ka parādnieks sniedzis nepatiesas ziņas, tiesu izpildītājs nosūta iesniegumu prokuroram.

Jums var ieteikt vērsties klātienē pie tiesu izpildītāja un izrunāt jautājumu par parāda apmaksu.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 204 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU