TĒMA: Drošība

Kad varēs iegādāties E kategorijas gāzes ieročus

J
jautā:
07. janvārī, 2020
Aigars

Kad varēs iegādāties E kategorijas gāzes ieročus?

A
atbild:
06. februārī, 2020
Valsts policija
Sjuzena Rubule, Galvenās kārtības policijas pārvaldes Koordinācijas un kontroles pārvaldes LASB vecākā inspektore

Tehniskā specifikācija E kategorijas gāzes ieročiem un signālieročiem balstās uz Komisijas īstenošanas direktīvu (ES) 2019/69, ar ko nosaka trauksmes un signālieroču tehniskās specifikācijas saskaņā ar Padomes direktīvu 91/477 EEK par ieroču iegādes un glabāšanas kontroli (turpmāk tekstā – īstenošanas direktīva (ES) 2019/69).

Lai pārņemtu īstenošanas direktīvas (ES) 2019/69 prasības, tika izstrādāts likumprojekts “Grozījumi Ieroču aprites likumā” (turpmāk tekstā – likumprojekts) un Ministru kabineta noteikumu projekts “Kārtība, kādā klasificē gāzes ieroču un signālieročus, kā arī pārbauda to atbilstību E kategorijai, kā arī E kategorijas ieroču tehniskās specifikācijas” (turpmāk tekstā – MK noteikumu projekts).

Likumprojekts pieņemts Saeimā uz otro lasījumu 2019. gada 19. decembrī.

Pēc likumprojekta pieņemšanas Saeimā trešajā lasījumā MK noteikumu projekts tiks iesniegts pieņemšanai Ministru kabinetā.

Atbilstoši apstiprinātajai MK kārtībai notiks gāzes ieroču un signālieroču klasificēšana, lai piešķirtu attiecīgajam ierocim B vai E kategoriju.