TĒMA: Pensijas

Paaugstina minimālo invaliditātes pensiju, nevis visas pensijas

J
jautā:
03. janvārī, 2020
Arnolds

Pirms 2020. gada man ir piešķirta 162 eiro liela 2. grupas invaliditātes pensija. Vai tā tiks pārrēķināta?

A
atbild:
13. janvārī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Šogad divām grupām – personām ar invaliditāti un invaliditāti kopš bērnības – no 64,03 eiro uz 80 eiro paaugstināts valsts sociālā nodrošinājuma pabalsts. Šī summa ir invaliditātes pensiju aprēķina pamatā, piemērojot koeficientus: pirmajai invaliditātes grupai – 1,6, otrajai grupai – 1,4.

Līdz ar to no šā gada noteikts jauns invaliditātes pensijas minimālais apmērs: cilvēkiem, kam ir invaliditātes 2. grupa, invaliditātes pensijas minimālais apmērs ir 112 eiro, ja ir invaliditāte no bērnības – 171,77 eiro.

Šis paaugstinājums attiecas uz minimālajām pensijām. No šā gada 1. janvāra pensijas nepaaugstina visiem (indeksācija, kad tas notiek, ir citā laikā, ik gadu 1. oktobrī).

Jaunais minimālais pensijas apmērs tiks aprēķināts un maksāts tajos gadījumos, kad piešķirtais pensijas apmērs ir mazāks par noteikto minimālo apmēru konkrētai pensijas saņēmēju grupai. Tātad, ja minimālā invaliditātes pensija jau ir piešķirta, tad VSAA to pārrēķinās un izmaksās jaunajā apmērā jau no janvāra. Iesniegums nav nepieciešams.