Lasīšanai: 1 minūte

Personu apliecinoša dokumenta pieprasīšana

J
jautā:
13. decembrī, 2019
Romāns

Labdien! Vai sociālā vietne “Facebook” ir tiesīga pieprasīt pases kopiju?

A
atbild:
09. janvārī, 2020

Tīmekļa vietne “Facebook” ir reģistrēta Amerikas Savienotajās Valstīs, līdz ar to tā savā pamatdarbībā ir pakļauta ASV jurisdikcijai. Tā kā vietne “Facebook” veic arī Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pilsoņu personas datu apstrādi, “Facebook” tīmekļa vietnē ir publiskota informācija, ka tās (kā datu apstrādes pārziņa) pārstāvniecība ES dalībvalstīs ir sasniedzama Īrijas Republikā.

Jautājumā par to, kāds ir personu apliecinoša dokumenta pieprasīšanas mērķis un tiesiskais pamats, Jums būtu jāvēršas pie “Facebook” fizisko personu datu aizsardzības speciālista.

Pirms jebkādu dokumentu pārsūtīšanas sākumā iesakām iepazīties ar attiecīgās vietnes lietošanas noteikumiem.