TĒMA: Ekonomika

Platību maksājumus aprēķina, ņemot vērā visu atbalsttiesīgo platību

J
jautā:
12. oktobrī, 2012
Edmunds B.

Labdien!1. Man interesē likums, par zemes platību pļaušanu. Kādā kārtībā tiek aprēķināts sods par nenjpļautām platībām. Kārtība kā un kas, nosaka, kā vai cik pareizi ir nopļautas platības. 2. Kā aprēķina sodu: no faktīski nenopļautām platībām, kas ir faktiski dabā, vai kas ir uzrādīts zemes grāmatā.

A
atbild:
17. oktobrī, 2012

Attiecībā uz platību maksājumiem spēkā ir 2011.gada 1.marta Ministru kabineta noteikumi Nr.173 „Kārtība, kādā tiek piešķirts valsts un Eiropas Savienības atbalsts lauksaimniecībai tiešā atbalsta shēmu ietvaros”, kas nosaka kārtību, kādā tiek piešķirts valsts un Eiropas Savienības atbalsts lauksaimniecībai tiešā atbalsta shēmu ietvaros saskaņā ar Padomes 2009.gada 19.janvāra Regulu Nr.73/2009 (EK), ar ko paredz kopējus noteikumus tiešā atbalsta shēmām saskaņā ar kopējo lauksaimniecības politiku un izveido dažas atbalsta shēmas lauksaimniekiem, kā arī groza Regulas Nr.1290/2005, (EK) Nr.247/2006, (EK) Nr.378/2007 un atceļ Regulu (EK) Nr.1782/20030.

Atbalstu samazina atbilstoši Regulai Nr.1122/2009, kurā noteikts, ka samazinājumu aprēķina par savstarpējās atbilstības prasību neievērošanu. Šo nosacījumu, pamatojoties uz iepriekš minētajiem Ministru kabineta noteikumiem, pārbauda Lauku atbalsta dienests, veicot pārbaudi uz vietas dabā. Tas tiek aprēķināts, ņemot vērā visu atbalsttiesīgo platību – faktiski nenopļauto platību.