TĒMA: Nodokļi

Mātes dāvinājumu ar nodokli neapliek

J
jautā:
11. decembrī, 2019
Ina

Labdien! Vēlos pārrakstīt zemes īpašumu dēlam (21 gadu vecs) kā dāvinājumu. Vai šis dāvinājums tiks aplikts ar nodokli, un ar kādām izmaksām jārēķinās? Paldies!

A
atbild:
12. decembrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliek dāvanas no fiziskajām personām, ja dāvinātāju ar nodokļa maksātāju saista radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē: vecāki, brālis, māsa, vecvecāki, bērni, mazbērni, arī vecāku brālis/māsa, brāļa/māsas bērni.

Dēlam, saņemot no Jums dāvinājumu, ienākuma nodoklis nebūs jāmaksā.

Ja zemes īpašuma vērtība pārsniedz 10 000 eiro, dēlam summa jādeklarē kā neapliekamais ienākums, nākamgad iesniedzot gada ienākumu deklarāciju.

Zvērināta notāra atlīdzība tiks aprēķināta saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 737 “Noteikumi par zvērinātu notāru atlīdzības taksēm un to noteikšanas kārtību”.

Papildus būs jāmaksā valsts un kancelejas nodeva zemesgrāmatā (bērniem tā ir 0,5% no nekustamā īpašuma vērtības), kancelejas nodeva par jaunas tiesības nostiprinājumu – 14,23 eiro – un par zemesgrāmatu apliecības izsniegšanu: 7,11 eiro.