TĒMA: Mājoklis

Vai pilsētā var turēt bišu saimes

J
jautā:
09. decembrī, 2019
Aivis

Īrēju dzīvokli pilsētas centrā – daudzdzīvokļu mājā. Mājas īpašnieks ir kaislīgs bitenieks. Viņš vēlas uz dzīvokļa balkona pavasarī izvietot bišu stropu. Tā kā negribu dzīvot bišu dravā, vēlos argumentēti pierādīt īpašniekam to, ka šādi rīkoties nedrīkst. Vai ir likums, kas šo aizliedz, un ar kādu sodu būtu jārēķinās?

A
atbild:
10. decembrī, 2019
Rīgas dome
Lana Puntusa, Mājokļu un vides departamenta priekšnieka p. i.

Civillikuma 1101. pants nosaka “Bišu saimes var novietot: uz laukiem – vismaz piecpadsmit metrus, bet pilsētās un ciemos – vismaz divdesmit piecus metrus no satiksmes ceļiem vai kaimiņu zemes robežas, skaitot šo atstatumu no stropa vidus līdz ceļa malai vai robežai, ja drava iežogota, uz laukiem vismaz ar divi metri, bet pilsētās un ciemos – divi ar pusi metru augstu ciešu sētu vai dzīvžogu, tad bišu saimes var novietot neatkarīgi no minētajiem atstatumiem”.

Bišu saimēm jābūt reģistrētām atbilstoši Ministru kabineta 26.03.2019. noteikumu Nr. 134 “Lauksaimniecības un akvakultūras dzīvnieku, to ganāmpulku un novietņu reģistrēšanas un lauksaimniecības dzīvnieku apzīmēšanas kārtība” prasībām.

Bišu saimes pilsētas teritorijā ir atļauts turēt, ja tiek ievērotas minēto normatīvo aktu prasības.