Kā saņemt jaunu EVAK karti

J
jautā:
09. decembrī, 2019
Dace Belte

Labdien! Meitai 01.02.2020. beidzas Eiropas veselības apdrošināšanas karte. Vai mums atsūtīs jaunu karti automātiski, vai arī vēl ir jāizpilda kādi dokumenti?

Jautājumā dzēsti personas dati.

A
atbild:
16. decembrī, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK) automātiski neatsūtīs.

Jums ir vairākas iespējas, kā saņemt jaunu EVAK karti:

  • klātienē, personīgi ierodoties Nacionālā veselības dienesta (NVD) centrālā biroja Klientu apkalpošanas centrā Rīgā, Cēsu ielā 31 k-3 (6. ieeja, 3. stāvs), vai kādā no NVD reģionālajām nodaļām, uzrādot pasi vai personas apliecību. Iesnieguma veidlapu var saņemt un aizpildīt klātienē. EVAK izgatavošanai nepieciešamas vien dažas minūtes, un tas ir bezmaksas pakalpojums;
  • saņemt pa pastu. Šim nolūkam ir nepieciešams ar internetbankas pieejas datiem autorizēties portāla www.latvija.lv e-pakalpojumam “Pieteikt Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK)” un aizpildīt elektronisku veidlapu.

Šī pakalpojuma ietvaros iedzīvotājs var iesniegt pieteikumu ne tikai par sevi, bet arī arī saviem nepilngadīgajiem bērniem. Elektronisks pieteikums tiek izskatīts 3 darba dienu laikā pēc tā saņemšanas, un EVAK bez maksas tiek nosūtīta pa pastu uz pieteikumā norādīto adresi.

Plašāka informācija pieejama NVD mājaslapas sadaļā “Pakalpojumi” > EVAK karte.