Vai pārrakstīto kontroldarbu var novērtēt ar vēl zemāku atzīmi

J
jautā:
05. decembrī, 2019
Līga

Vai ir pieļaujams zemāks novērtējums par iepriekšējo, ja skolēns vēlas uzlabot vērtējumu par pārbaudes darbu? Pārrakstīto kontroldarbu skolotājs novērtējis ar atzīmi 2 (iepriekš bija 3).

A
atbild:
10. decembrī, 2019
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Skolotājam ir objektīvi jānovērtē skolēna pārrakstītais darbs, tādēļ ir iespējama situācija, ka skolēns pārraksta darbu uz zemāku atzīmi. Tomēr būtiskāk ir saprast, kāds vērtējums tiks uzskatīts par gala vērtējumu.

Jāņem vērā, ka pamatizglītībā jāievēro pozitīvo vērtējumu sasniegumu summēšanas princips. Piemēram: skolēns pārbaudes darbā saņem divas balles, bet tad to pārraksta un saņem septiņas balles. Izliekot vērtējumu, pamatizglītībā jāņem vērā tikai septiņnieks, bet divnieks – ne. Savukārt uz vidējo izglītību pozitīvo vērtējumu sasniegumu summēšanas principu var arī neattiecināt – gala vērtējumā var ņemt vērā gan pārbaudes darbā saņemto divnieku, gan uzlaboto vērtējumu – septiņnieku.