TĒMA: Tieslietas

Sodi ir noteikti Krimināllikuma Sevišķajā daļā

J
jautā:
02. decembrī, 2019
Liāna

Labdien! Kādi normatīvie akti nosaka atbildību par nodarīto kaitējumu cietušajam kriminālprocesā?

A
atbild:
03. februārī, 2020
Linda Ņikona
LV portāls

No jautājuma īsti nav saprotams, ko tieši vēlaties noskaidrot.

Sodi (atbildība), kas paredzēti par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, ir noteikti Krimināllikuma Sevišķajā daļā. Ja vēlaties noskaidrot, kādu sodu var piemērot vainīgajam, nepieciešams zināt, par kādu pārkāpumu ir runa.

Atbilstoši Kriminālprocesa likuma (KPL) 22. pantam personai, kurai ar noziedzīgu nodarījumu radīts kaitējums, ņemot vērā tās morālo aizskārumu, fiziskās ciešanas un mantisko zaudējumu, tiek garantētas procesuālās iespējas morālas un materiālas kompensācijas pieprasīšanai un saņemšanai.

Ja interesējaties par nodarītā kaitējuma kompensāciju cietušajam, varam norādīt, ka KPL 97.pants paredz cietušā pamattiesības kriminālprocesā. Vienas no cietušā tiesībām ir saņemt informāciju par kompensācijas, arī valsts kompensācijas, pieteikšanas un saņemšanas nosacījumiem un šajā likumā noteiktajā kārtībā iesniegt pieteikumu par radītā kaitējuma kompensāciju.

Vairāk informāciju par juridisko palīdzību kriminālprocesā var meklēt Juridiskās palīdzības administrācijas (JPA) mājaslapā.