Lasīšanai: 1 minūte

Bezdarbnieka pabalsta saņēmēja nav sociāli apdrošināta maternitātei

J
jautā:
20. novembrī, 2019
Lorita

Labdien! Manam pirmajam bērnam būs divi gadi un divi mēneši, kad piedzims otrais (2020. jūlijā). Pašlaik stājos bezdarbniekos, jo uz iepriekšējo darbu nevaru izbraukāt, mainīta dzīvesvieta. Kā tiks aprēķināts mans maternitātes un vecāku pabalsts?

A
atbild:
29. novembrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Lai būtu tiesības uz maternitātes pabalstu (to maksā darbnespējas lapas B periodā pirms un pēc dzemdībām), ir jābūt sociāli apdrošinātai darbnespējas B lapas izsniegšanas dienā, tas ir, jābūt darba ņēmējai vai pašnodarbinātajai.

Bezdarbnieka periods, arī bezdarbnieka pabalsta saņemšanas laiks, neveido apdrošināšanas periodu maternitātes pabalstam un nedod tiesības uz šo pabalstu un pēc tam uz vecāku pabalstu.

Informācija vecākiem par tiesībām uz pabalstiem atrodama Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras mājaslapā.