Lasīšanai: 1 minūte

Darba līguma uzteikšana

J
jautā:
16. novembrī, 2019
Ilmārs

Labdien! Esmu pieņemts darbā par garderobistu uz nenoteiktu laiku nepilnai, summētai darba slodzei. Vai mani var atbrīvot no darba, ja sezonā no maija līdz septembrim garderobē nav virsdrēbju?

A
atbild:
04. decembrī, 2019
Valsts darba inspekcija
Dace Stivriņa, Darba tiesību nodaļas Konsultatīvā centra vadītāja

Noslēdzot ar Jums darba līgumu minētajā amatā, darba devējs, visticamāk, ir rēķinājies ar faktu, ka sezonāli garderobista pienākumu izpildei darba var nebūt. Parasti  šādās situācijās darbiniekam ar viņa piekrišanu var tikt noteikti papildu darba pienākumi.

Vienlaikus, ja darba līgums noslēgts uz nenoteiktu laiku, darba devējs ir tiesīgs lemt jautājumu par darba tiesisko attiecību pārtraukšanu,  ja viņš nevar Jūs nodrošināt ar darbu.

Darba devējam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu, vienīgi pamatojoties uz apstākļiem, kas saistīti ar darbinieka uzvedību, viņa spējām vai ar saimniecisku, organizatorisku, tehnoloģisku vai līdzīga rakstura pasākumu veikšanu uzņēmumā, ievērojot Darba likumā noteikto uzteikšanas kārtību, likumīgu pamatojumu un termiņus.