Dienesta atzīmes izveide uz dokumentiem

J
jautā:
13. novembrī, 2019
Sanita

04.09.2018. Ministru kabineta noteikumu Nr. 558 “Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kārtība” 72. punktā noteiktas pārvaldes dokumentu sastāvdaļas. Vai tas nozīmē, ka visām trim sastāvdaļām jābūt obligāti? Ja jābūt visām trim sastāvdaļām, vai tiešām uz cita uzņēmuma izdota dokumenta (piemēram, uzņēmuma reģistrācijas apliecības, pakalpojuma līguma) jāliek dienesta atzīme?

A
atbild:
03. decembrī, 2019

Jūsu minēto Ministru kabineta 2018. gada 4. septembra noteikumu Nr. 558 “Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kārtība” 72. punkts paredz, ka pārvaldes dokumentam ir šādas sastāvdaļas:

1) dokumenta teksts;

 2) rekvizīti;

3) dienesta atzīmes.

Tātad jebkuram pārvaldes dokumentam ir jāsatur minētās sastāvdaļas.

Savukārt regulējums par dienesta atzīmēm ir skatāms kopsakarā ar noteikumu 84. punktu, no kura izriet, ka dienesta atzīmes izdara dokumenta saņemšanas vai izpildes procesā un iestāde var izvēlēties, kuru no dienesta atzīmēm izvietot uz dokumenta (arī uz cita uzņēmuma izdota dokumenta) vai noformēt elektroniski informācijas sistēmā, nodrošinot tās nepārprotamu sasaisti ar attiecīgo dokumentu.