Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Privatizēta dzīvokļa vērtību nosaka izlietoto sertifikātu vērtība

J
jautā:
12. novembrī, 2019
Viktors

Labdien! Kā tiek aprēķināts iedzīvotāju ienākuma nodoklis no privatizēta dzīvokļa pārdošanas, ja nav neviena atvieglojuma? Dzīvoklis privatizēts uz pirkuma līguma pamata, bet līgumā norādīts, ka 100% vērtības apmaksāti ar privatizācijas sertifikātu palīdzību.

A
atbild:
22. novembrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pārdodot nekustamo īpašumu, no gūtā ienākuma jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Nodokļa likme ir 20% no starpības, kāda veidojas, no pārdošanas ieņēmuma atņemot īpašuma iegādes vērtību.

Iegādes vērtība ir pirkuma līgumā norādītā vērtība. Tāda ir norādīta arī tad, ja dzīvoklis privatizēts par sertifikātiem, jo iegādes vērtība ir konkrētā dzīvokļa privatizācijai izlietoto privatizācijas sertifikātu vērtība (1 privatizācijas sertifikāta nominālvērtība – 39,84 eiro (28 lati)).