TĒMA: Pirmsskola

Vai diendusa pirmsskolā ir obligāta

J
jautā:
12. novembrī, 2019
Kristīne

Labdien! Vai pirmsskolas izglītības iestādēs diendusa ir obligāta? Vai ir kāds likuma pants vai cits normatīvais akts, kas to pamato? Meita (5 gadi) apmeklē nepilnas dienas grupu, šobrīd 4 stundas dienā, vecāki gribētu garāku darba laiku, bet vadība iebilst, ka nevar to nodrošināt, jo, līdzko bērni uzturoties ilgāk par 4 stundām, esot jānodrošina gulēšana, lai gan neatradu šādu informāciju.

A
atbild:
21. novembrī, 2019
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Izglītības jomu regulējošajos normatīvajos aktos nav noteikta diendusas nepieciešamība vai obligātums, bet noteikts, ka jānodrošina vienmērīga slodze, atpūta un bērna darbošanās atbilstoši individuālajām spējām. Savukārt Ministru kabineta noteikumu Nr. 890 “Higiēnas prasības bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un izglītības iestādēm, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu” otrajā daļā “Minimālās higiēnas prasības dienas režīma ievērošanai” noteikts, ka starp ēdienreizēm ievēro 3–4 stundu intervālu un pēc pusdienām bērniem nodrošina atpūtu. Lai atbildētu precīzāk, būtu jāzina, kādu izglītības iestādi un kādu pirmsskolas izglītības programmu bērns apmeklē.