Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Grāmatvedības noteikumi attiecas arī uz fizisko personu saimniecisko darbību

J
jautā:
06. novembrī, 2019
AA

Vai pašnodarbināta persona ir tiesīga izrakstīt starptautiskus rēķinus? Vai arī tas ir iespējams tikai ar SIA?

A
atbild:
06. decembrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Rēķins ir attaisnojuma dokuments, kurš apliecina uzņēmuma saimnieciskā darījuma esamību. Dokumenta autors var būt arī fiziska persona – saimnieciskās darbības veicējs/pašnodarbinātais.

Preču piegādes dokumenta lietošanas, noformēšanas un reģistrēšanas kārtību, preču piegādes dokumentā norādāmos rekvizītus reglamentē Ministru kabineta 2003. gada 21. oktobra noteikumi Nr. 585 “Noteikumi par grāmatvedības kārtošanu un organizāciju”, kā arī likums “Par grāmatvedību”. Pievienotās vērtības nodokļa likumā noteiktas prasības pievienotās vērtības nodokļa rēķinam.

Valsts ieņēmumu dienests visā Latvijā rīko bezmaksas seminārus nodokļu maksātājiem, arī saimnieciskās darbības veicējiem. Semināru laiks un vieta ir norādīta VID mājaslapā – notikumu kalendārā.