Vai savrupmāju apbūves teritorijā drīkst turēt zirgu

J
jautā:
14. oktobrī, 2019
Atis

Mans nekustamais īpašums atrodas Latvijas pilsētas centrā, saskaņā ar pilsētas novada teritorijas funkcionālo zonējumu – savrupmāju apbūves teritorijā. Vai kaimiņš bez saskaņošanas ar mani un pašvaldību savā īpašumā, kas arī atrodas savrupmāju apbūves teritorijā, drīkst turēt lauksaimniecības dzīvnieku, proti, zirgu? Kaimiņš izveidojis aploku, kas atrodas blakus mana īpašuma robežai. Ir ielikti pamati arī stallim. No īpašuma periodiski ir jūtama mēslu smaka, un tas nozīmē, ka mana īpašuma vērtība samazināsies, un šī smaka mani traucē.

A
atbild:
04. novembrī, 2019
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Imants Muižnieks, zvērināts advokāts, Dr. iur.

Saskaņā ar Dzīvnieku aizsardzības likuma 5. panta otro daļu dzīvnieka īpašniekam ir pienākums rūpēties par dzīvnieka veselību un labturību, kā arī nodrošināt, lai dzīvnieks netraucētu un neapdraudētu cilvēkus vai citus dzīvniekus. Ja šīs prasības netiek ievērotas, piemēram, dzīvnieka turēšanas apstākļi rada traucējumu citām personām, ar attiecīgu sūdzību ir jāvēršas Pārtikas un veterinārajā dienestā, kā arī pašvaldībā, it īpaši jautājumā par teritorijas plānojumam neatbilstošas apbūves īstenošanu vai zonējumam neatbilstošu izmantošanu.