Kā pareizi izbeigt darba attiecības, ja ir veselības problēmas

J
jautā:
10. oktobrī, 2019
Rita

Labdien! Tā kā man ir ilgstošas veselības problēmas un šobrīd vairāk nevaru turpināt darba attiecības (šobrīd ir arī slimības lapa), vai darba devējam ir jāpiekrīt darba uzteikumam pēc abpusējas vienošanās? T. i., ja uzteikums ir veselības stāvokļa dēļ.

A
atbild:
24. oktobrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja darbinieks nevar darba attiecības turpināt veselības stāvokļa dēļ, tam nebūtu jāsteidzas pašam rosināt darba attiecību izbeigšanu, jo tas ir darbiniekam neizdevīgi.

Ja Jums ir ārsta izdots apliecinājums, kas norāda uz Jūsu veselības problēmām un nespēju veikt nolīgto darbu, tad iesniedziet to darba devējam. Uzteikumu izteiks darba devējs atbilstoši Darba likuma (DL) 101. panta pirmās daļas 6. punktam – darbinieks nespēj veikt nolīgto darbu veselības stāvokļa dēļ, un to apliecina ārsta atzinums.

Minētais pamatojums ir pamats atlaišanas pabalsta izmaksai atbilstoši darba stāžam konkrētajā uzņēmumā (DL 112.pants).

Ja darba attiecību izbeigšanu rosinās darbinieks uz abpusējās vienošanās pamata, tad atlaišanas pabalsts jāizmaksā nebūs.