Lasīšanai: 1 minūte

Valsts apmaksāti podologa pakalpojumi diabēta pacientiem

J
jautā:
08. oktobrī, 2019
Dzintra

Cik reižu gadā diabēta pacientam pienākas bezmaksas podologa apmeklējums pēdu aprūpei (ar ģimenes ārsta norīkojumu)?

A
atbild:
17. oktobrī, 2019

Pacientam, kurš slimo ar cukura diabētu, nosūtījumu uz diabētiskās pēdas aprūpes kabinetu, izvērtējot pacienta pēdu veselības stāvokli, var izsniegt ģimenes ārsts vai ārsts speciālists, kurš ir līgumattiecībās ar valsti (piemēram, endokrinologs). Šiem pacientiem endokrinologs ir tiešās pieejamības speciālists, pie kura var doties bez nosūtījuma. Lēmumu par pēdu aprūpes biežumu un nepieciešamo aprūpes apjomu pieņem ārsts, izvērtējot cukura diabēta pacienta pēdu stāvokli.

Pacientiem, saņemot valsts apmaksātu veselības aprūpi Diabētiskās pēdas aprūpes kabinetā, nav jāveic pacienta iemaksas vai līdzmaksājumi.