Lasīšanai: 1 minūte

Vai bērnudārza vadītājs var noteikt atšķirīgas darba stundas

J
jautā:
21. augustā, 2019
Inese

Vai pirmsskolas izglītības iestādes vadītājs ir tiesīgs noteikt atšķirīgu darba grafiku audzinātājām? Piemēram, 2–3 gadus veco bērnu grupā audzinātājām jāstrādā katru dienu divās maiņās pa sešām stundām katrai, bet 3–6 gadus veco bērnu grupas audzinātājas drīkst strādāt pilnu dienu, t. i., katru otro dienu pa vienai. Vai tā nav sava veida diskriminācija?

A
atbild:
05. septembrī, 2019

Par izglītības iestādes darbu atbild iestādes vadītājs, un darba grafiks ir iekšējās kārtības dokuments. Līdz ar to vadītājam ir tiesības un pienākums noteikt iestādes darba grafiku, izvērtējot resursus un nodrošinot izglītojamiem atbilstošu izglītības procesu, un ievērojot Darba likumu.