E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 17757
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1

Ja skolēns atbrīvots no sporta nodarbībām

J
jautā:
13. augustā, 2019
Diāna

Kādu vērtējumu sporta stundā saņem audzēknis, kurš ir atbrīvots no nodarbībām uz visu gadu? Vai viņam ir jābūt sporta zālē? Ja jābūt sporta zālē, tad kā viņu vērtēt un kā apliecināt viņa dalību stundā?

A
atbild:
04. septembrī, 2019

Ministru kabineta 12.08.2014. noteikumu Nr. 468 “Noteikumi par valsts pamatizglītības standartu, pamatizglītības mācību priekšmetu standartiem un pamatizglītības programmu paraugiem” 15.6. punktā noteikts, ka “izglītojamam nepieciešams iegūt vērtējumu visos pamatizglītības programmas mācību priekšmetos un valsts pārbaudījumos, izņemot tos mācību priekšmetus un valsts pārbaudījumus, no kuriem izglītojamais ir atbrīvots”. Tāpat 31. punktā noteikts, ka mācību sasniegumu vērtētājs izglītības iestādes obligātajā dokumentācijā lieto apzīmējumu “nv” (nav vērtējuma), ja nav iespējams novērtēt izglītojamā mācību sasniegumus. Izglītības iestāde savos iekšējos normatīvajos aktos nosaka gadījumus, kad mācību sasniegumu vērtētājs ir tiesīgs lietot apzīmējumu “nv”. Tāda pati kārtība noteikta arī valsts vispārējās vidējās izglītības standartā (Ministru kabineta 21.05.2013. noteikumos Nr. 281 “Noteikumi par valsts vispārējās vidējās izglītības standartu, mācību priekšmetu standartiem un izglītības programmu paraugiem”).

Tas nozīmē: ja audzēknis ir atbrīvots no mācību priekšmeta apguves, viņam vērtējums šajā mācību priekšmetā netiek izlikts, bet tiek lietots apzīmējums “nav vērtējuma”. Arī tad, ja audzēknis ir atbrīvots no piedalīšanās sporta aktivitātēs veselības dēļ, viņam ir jāpiedalās sporta stundās.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU