Kā pārbaudīt, vai pēc Iedzīvotāju reģistra ziņām persona nav mirusi

J
jautā:
10. augustā, 2019
Nika

Labdien! Kur jāvēršas, lai uzzinātu par cilvēka nāvi?

A
atbild:
21. augustā, 2019
Linda Ņikona
LV portāls

Iedzīvotāju reģistra likuma mērķis ir noteikt, kā Latvijas teritorijā darbojas vienota iedzīvotāju uzskaites sistēma – Iedzīvotāju reģistrs (turpmāk tekstā – reģistrs), kā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP) tiek sniegtas reģistrā iekļaujamās ziņas un tiek lietota reģistrā esošā informācija.

Par ziņu iekļaušanu reģistrā un iekļauto ziņu aktualizēšanu savas kompetences ietvaros atbild PMLP, attiecīgā pašvaldība un Latvijas diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības ārvalstīs.

Reģistrs ir valsts informācijas sistēma, kuras pārzinis ir PMLP.

PMLP piedāvā iespēju pārbaudīt vai saņemt ziņas no reģistra, izmantojot elektronisko pakalpojumu “Pārbaude, vai persona ir iekļauta Iedzīvotāju reģistrā un vai nav ziņu par personas nāvi”. Minētais pakalpojums valsts pārvaldes pakalpojumu portālā latvija.lv nodrošina iespēju pārbaudīt Iedzīvotāju reģistrā iekļautajos datos to, vai persona ar lietotāja norādīto personas kodu ir iekļauta Iedzīvotāju reģistrā un, ja ir iekļauta, vai personai nav reģistrētas ziņas par miršanu. Par šo e-pakalpojumu nav jāmaksā.