Vērtē klienta un apgādnieka iespējas maksāt par aprūpes pakalpojumu

J
jautā:
01. augustā, 2019
Artjoms

Labdien! Vai 2. grupas invalīdam, kuram nepieciešams slimnieku kopējs, drīkst piederēt nekustamais īpašums?

A
atbild:
09. augustā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Cilvēkam nevar būt liegtas tiesības saņemt nepieciešamo aprūpes pakalpojumu, ja viņam pieder īpašumi.

Runa varētu būt par samaksu, kas par aprūpēšanu ir jāmaksā pašam cilvēkam ar invaliditāti vai viņa tuviniekiem.

Lai saņemtu sociālās aprūpes pakalpojumu, arī aprūpi mājās, ar iesniegumu jāvēršas dzīvesvietas sociālajā dienestā. Sociālais dienests pārbauda saņemto informāciju, novērtē cilvēka vajadzības, materiālos un personiskos resursus un lemj par sociālā pakalpojuma sniegšanu un samaksas kārtību.

Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 8. pants noteic: klienta un viņa apgādnieka pienākums ir samaksāt par saņemtajiem sociālās aprūpes pakalpojumiem. Ja cilvēks pats vai viņa apgādnieks visu summu nespēj samaksāt (pēc iztikas līdzekļu deklarācijas datiem – ir trūcīgais vai maznodrošinātais), tad pakalpojumu līdzfinansē no pašvaldības budžeta.

Sociālajā dienestā jānoskaidro, kā konkrētajā situācijā cilvēks ar invaliditāti var saņemt pakalpojumu.