TĒMA: Tieslietas

Anonīmu ziņu izplatīšana

J
jautā:
16. jūlijā, 2019
Viktorija

Labdien! Mans vīrs sūta anonīmas vēstules uz dažādām iestādēm. Uz darbu, “Rīgas namu pārvaldnieku” (par to, ka es it kā grasos pārplānot dzīvokli), Bērnu aizsardzības inspekciju utt. Var pēc likuma viņu var sodīt?

A
atbild:
18. jūlijā, 2019

Jūsu aprakstītajā situācijā anonīmu ziņu sniegšana trešajām personām pati par sevi nerada negatīvas sekas. Ja šādu ziņu dēļ Jums ir radies goda vai cieņas aizskārums vai neslavas celšanas fakts, tad šāds aizskārums risināms civiltiesiskā vai krimināltiesiskā kārtā. Attiecīgi anonīmo ziņu saņēmēju iestādēm ir jāvērtē, vai un kā reaģēt uz šādi saņemtām ziņām. Vairāk par goda un cieņas aizskārumu un neslavas celšanu Jūs varat izlasīt LV portāla rakstā “Goda aizskaršana un neslavas celšana”. Taču, ņemot vērā apstākļus, ka ziņas, kā Jūs apgalvojat, tiek sūtītas anonīmi, būs grūti pierādīt šajā faktā vainojamās personas identitāti. Ar tiesu praksi goda un cieņas aizskāruma jautājumos Jūs varat iepazīties Latvijas Republikas Augstākās tiesas tiesu prakses apkopojumā “Goda un cieņas civiltiesiskā aizsardzība”.