Vai fonda administrācija var uzteikt vienošanos par parāda atmaksu

J
jautā:
09. jūlijā, 2019
Alvils

Labdien! 1. aprīlī es noslēdzu vienošanos ar Uzturlīdzekļu garantijas fondu (UGF) par uzturlīdzekļu maksājumiem. Pirmais maksājums man bija jāveic līdz nākamā mēneša 20. datumam. Es, nesagaidot maiju, veicu pirmo maksājumu pilnā apmērā jau 15. aprīlī. Savukārt UGF 15. jūnijā uzteica vienošanos un nodeva lietu izpildei tiesu izpildītājam par parāda piedziņu (pamatojums: maijā nav saņemts maksājums). Tobrīd man pat bija neliela pārmaksa UGF. Par to varēja pārliecināties arī portālā latvija.lv. Vai UGF lēmums uzteikt vienošanos ir pamatots?

A
atbild:
12. jūlijā, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

Ja ir noslēgta vienošanās ar Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrāciju par parāda atmaksu, Jums ir jāveic ikmēneša maksājumi precīzi vienošanās tekstā noteiktajā kārtībā un termiņā, piemēram, līdz katra mēneša 20. datumam. Tāpēc, neskatoties uz to, ka veicāt maksājumu aprīlī, Jums bija jāveic maksājums arī maijā. Nav skaidrs, ko domājat ar pārmaksu, jo tā varētu veidoties, ja ir atmaksāta pilna parāda summa. Aicinām nekavējoties personīgi sazināties ar fonda administrāciju, lai noskaidrotu, kas konkrētajā situācijā nav saprotams un kā situāciju varētu labot.