Labdien! Šobrīd īrēju dzīvokli no nama īpašnieka. Ievācos janvārī, secināju, ka nav tīrīts skurstenis. Nu jau esmu šeit pusgadu nodzīvojusi. Sapratu, ka nevaru iekurināt krāsni: tā dūmo. Krāsns bija nesen uzmūrēta, bet laiž dūmus un ir saplaisājusi. Kuram ir jāsedz skursteņslauķa un mūrnieka pakalpojumi? Līgumā ir minēts tikai ikgadējās apkopes remonts, bet nekas nav rakstīts par skursteņa tīrīšanu utt.
Izīrēšanas nosacījumus starp īrnieku un izīrētāju reglamentē dzīvojamo telpu īres līgums. Pēc likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11. panta, slēdzot dzīvojamās telpas īres līgumu, īres maksu nosaka, pusēm rakstveidā vienojoties, un dzīvojamās telpas īres maksu veido:
Apsaimniekošanas izdevumi sastāv no:
Likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.3 pants “Maksa par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvojamās telpas lietošanu” nosaka: dzīvojamās telpas īres līgumā nosakāmi tie pakalpojumu veidi, kurus dzīvojamās telpas lietošanas laikā saņem īrnieks. Starp tādiem ir arī pamatpakalpojumi, kuri ir nesaraujami saistīti ar dzīvojamās telpas lietošanu: apkure, aukstais ūdens, kanalizācija un sadzīves atkritumu izvešana.
Īrniekam ir jāveic maksājumi, kuri ir norādīti dzīvojamo telpu īres līgumā. Ja dzīvokļa īpašnieks/izīrētājs un īrnieks ir vienojušies, ka darbus, kas saistīti ar apkures problēmām, apmaksās īrnieks, tad maksājums ir jāveic īrniekam. Likums neparedz, ka īrniekam ir pienākums apmaksāt nekustamā īpašuma remontdarbus (logu/durvju nomaiņa, apkures remonti utt.).
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 250 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!