Atvaļinājums, lai nepakļautu grūtnieci riskam

J
jautā:
03. jūlijā, 2019
Kristaps

Cik ilgs var būt grūtnieces atvaļinājums, ja darba devējs grūtniecei nevar nodrošināt piemērotus darba apstākļus?

A
atbild:
11. jūlijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Tiesību aktos nav noteikta konkrēta limitēta apmaksāta atvaļinājuma ilguma, kas darba devējam ir jāpiešķir grūtniecei, ja ir saņemts ārsta atzinums par grūtnieces veselības stāvokli un nepakļaušanu riskam un darba devējs nevar nodrošināt citus piemērotus darba apstākļus vai pārcelt citā darbā.

Situāciju darba devējs risina ar brīdi, kad šāds atzinums no ārsta ir saņemts. Tātad šāds atvaļinājums, kurā darba devēja pienākums saskaņā ar DL 99. pantu ir izmaksāt grūtniecei vidējo izpeļņu, var ilgt, līdz sieviete dodas grūtniecības atvaļinājumā, ko apmaksā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra.

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr. 152 “Darbnespējas lapu izsniegšanas kārtība” 18.2. punktam darbnespējas lapu grūtniecības atvaļinājumam izsniedz no grūtniecības 32. nedēļas.