Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Mantot var privātās pensijas uzkrājumu

J
jautā:
01. jūnijā, 2019
Aija

Īrijā gājis bojā dēls. Vai Latvijā dzīvojošie vecāki var mantot viņa pensijas uzkrājumu?

A
atbild:
11. jūnijā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja dēls ir bijis dalībnieks privātajā pensiju fondā, mantošanas tiesības uz viņa privātās pensijas uzkrājumu ir pensiju 3. līmeņa līgumā norādītajiem labuma guvējiem (minētajām personām). Ja šādas personas līgumā nav norādītas, tad tiesības uz pensijas kapitālu ir mantiniekiem Latvijas Republikas Civillikumā noteiktajā kārtībā.

Par mantošanas kārtību Latvijā varat izlasīt LV portāla skaidrojumā Kā zināt, vai esi kļuvis par mantinieku.

Kādas ir mantošanas procedūras Īrijā, jānoskaidro šīs valsts iestādēs. Vispārējā informācija par mantošanas jautājumiem pārrobežu situācijās atrodama tīmekļvietnē.